Stínící technika

Žaluzie do interiéru

Žaluzie patří mezi tradiční, nejrozšířenější a vysoce funkční prostředek k zastínění. Mezi jejich hlavní výhody patří nízká pořizovací cena, dlouhá životnost a funkčnost. Jsou jednoduše ovladatelné díky plynulé změně a nastavení stínícího účinku, který lehce ovládáte sami. Dělíme je dle způsobu ovládání na horizontální a vertikální žaluzie.

Žaluzie vertikální
Vertikální žaluzie patří v dnešní době mezi hlavní módní trendy pro svoji variabilitu a jednoduchost ovládání. Jsou vhodné pro zastínění větších ploch a přizpůsobí se jakémukoli tvaru okna. Proto je lze využít pro zastínění interiérů nejen bytových ploch, ale i kanceláří a reprezentačních prostor. Také jsou vhodné pro zakrytí různých výklenků. Jsou elegantním a kompletním řešením.

Na trhu jsou horizontální žaluzie již několik desetiletí, proto patří mezi nejznámější a zároveň nejrozšířenější stínící prvky. 
Naše nabídka zahrnuje nejen širokou škálu barevného provedení, ale také celou řadu novinek a zajímavých systému horizontálních žaluzií, díky tomu dokážeme dokonale sladit žaluzie s vaším interiérem a plně uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Také nabízíme celostínící provedení.
Horizontální žaluzie se vyznačují především jednoduchou montáží, obsluhou a možností provedení mezi skla. Žaluzie se vždy vyrábí přesně na míru a jsou vhodné na všechny typy balkónových dveří, včetně plastových oken a eurooken.

Žaluzie horizontální

Na trhu jsou horizontální žaluzie již několik desetiletí, proto patří mezi nejznámější a zároveň nejrozšířenější stínící prvky. 
Naše nabídka zahrnuje nejen širokou škálu barevného provedení, ale také celou řadu novinek a zajímavých systému horizontálních žaluzií, díky tomu dokážeme dokonale sladit žaluzie s vaším interiérem a plně uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky. Také nabízíme celostínící provedení.
Horizontální žaluzie se vyznačují především jednoduchou montáží, obsluhou a možností provedení mezi skla. Žaluzie se vždy vyrábí přesně na míru a jsou vhodné na všechny typy balkónových dveří, včetně plastových oken a eurooken.


Látkové stínění

Látkové rolety - skládají se z volně visící látky, která se navíjí na hřídel nad oknem. Ovládá se pomocí řetízku napojeného přímo na hřídel, elektromotorem, nebo se navíjí pomocí pružiny umístěné v hřídeli. Látka může být poloprůsvitná, či neprůsvitná.

Římské rolety - jsou tvořeny visící látkou, která se při vytahování vzhůru skládá po obdélnících. Ovládání bývá řešeno řetízkem nebo elektromotorem.

Zatemňovací rolety - látková roleta vedená v kolejnicích uzpůsobená k úplnému zatemnění místnosti. Kolejnice mají hluboké vodicí kapsy a husté kartáčky k zamezení průniku světla do místnosti.

Duo rolety - tyto rolety jsou specifické nejen svým vzhledem, ale i svou funkčností. Tyto okenní rolety kombinují průhledné pruhy s pruhy stínícími. Označovány jako duo rolety jsou proto, že vzhledem připomínají rolety, ale funkčností žaluzie.

Látkové (Screeny) - Látkové rolety z materiálů, které odolají vnějším vlivům. Látka je vedena vodícími lanky nebo v kolejnicích.

Plissé žaluzie - je v podstatě interiérová žaluzie, která má místo hliníkových lamel plisovanou látku. Toto řešení umožňuje velkou variabilitu tvarů a pozic, které dokáže plisse tvořit, množství látek a pestrost barev navíc dotváří vzhled interiéru místnosti. Plissé je moderní alternativa k zastínění především okenních otvorů a k dekoraci interiérů obytných místností.

Každá plissé žaluzie se skládá minimálně ze dvou hliníkových profilů, mezi kterými je natažena plisovaná látka. Největší rozdíl oproti klasickým žaluziím s hliníkovými lamelami je v použití plissované látky, kterou lze natahovat a také stáhnutím krajních profilů seskládat do minimálního balíčku. Krajní hliníkové profily mají na svých koncích vodící šňůry, které vymezují pohyb profilů, zároveň je šňůra v boku profilu provlečena speciálním mechanismem, v podstatě brzdou, která se aktivuje, jakmile dojde po montáži plissé k napnutí šňůr v okenním otvoru. Toto je základní princip fungování plisse, hliníkové profily se mohou libovolně přesouvat posunutím do jakékoliv polohy a tvořit stínící pásy na oknu.

Existují látky plissé, které propouští jen rozptýlené světlo a jiné, které zatemní dokonale paprsky světla - takzvané zatemňující látky. Funkce fyzikálních vlastností takto umístěné plissé látky je patrná na obrázku fyzikální vlastnosti. A dále existují látky s venkovní pokovenou stranou - napařená vrstva hliníku - která odráží až 80 % slunečního záření, a tím snižuje tepelné zatížení prostor.

Předokenní rolety

Předokenní rolety se řadí ke stále více oblíbenějším typům zatemňovací techniky vašich oken a dveří, protože toto řešení představuje pro zákazníka řadu nejrůznějších výhod. V chladných měsících jsou vynikající ochranou proti chladu a vzniku tepelných mostů. Je prokázáno, že nejvíce tepla uniká přes prosklené plochy, proto je pro vás instalace předokenních rolet investice, která se vám vrátí. V létě vás předokenní rolety zase chrání před pálícím sluncem a díky tomu se v místnosti vytvoří příjemná teplota. V hlučném prostředí vám také poskytují optimální zvukovou izolaci. Patří do bezpečnostní třídy II, takže vás i váš majetek zabezpečí proti vloupání a zajistí vám dokonalou ochranu vašeho soukromí. Za každého počasí však máte zajištěn přísun čerstvého vzduchu bez zatékání a profukování.

Ovládání :

1.manuální
šňůra / páska s navíječem
klika s převodovkou
pružinová protiváha

2.motorické:
elektromotor 230 V
ovládaný vypínačem
řídící automatikou
dálkovým ovladačem
chytrá mobilní zařízení

U rolet s přiznaným horním boxem lze volit mezi předokenními či nadokenními roletami nebo speciálními provedeními. Výhodou je široká škála barev, v nichž si můžete pořídit box a vodící lišty. Nabízíme několik typů a šířek lamel a spoustu tvarů boxů.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou oblíbenou alternativou k roletám a další stínící technice. Nejen, že regulují intenzitu světla v místnosti, ale mají také tepelně izolační vlastnosti. To z nich dělá i efektivní úsporný prvek. Z hlediska moderní architektury nelze opomenout estetickou funkci venkovních žaluzií.

Konstrukcí jsou venkovní žaluzie shodné s klasickými žaluziemi, na rozdíl od nich jsou ovšem mnohem robustnější. Nerezavějí a bez problémů odolávají i extrémním povětrnostním podmínkám. Díky širokým lamelám venkovní žaluzie nepropustí intenzivní svit, ale zajistí příjemné rozptýlení světla.
Venkovní žaluzie mají širokou oblast uplatnění. Jsou ideální pro použití v bytové výstavbě, podnikových stavbách, kancelářských budovách nebo správních budovách.

Ceník: dle zaměření a výběru požadované stínící techniky vám bude vyhotovena cenová nabídka